8 Ocak 2009 Perşembe

hafta sonuna doğru ilerlerken...ilk önce bu şarkıyı paylaşmak istedim sizlerle. bu aralar ara ara kulağıma gelir oldu bu şarkı gerçekten çok hoşuma gitti dinlerken insanın içini biraz acıtıyor biraz hüzünlendiriyor biraz taaa isimli taaaa yerlere götürüyor.. velhasılı kelam sevdim ben bu şarkıyı...

cumartesi günü bebek mevlitimiz var. Muhammed Yasirin bebek mevlitini yapacağız inşaallah. yarın nasipse hazırlıklara yardım amaçlı mevlit evine geçeceğim.
bu hafta içi aslında biraz hazırlıklar yapıldı.

mahmutpaşaya gidilip misafirlere verilmek üzere bebek hediye malzemeleri alındı.

onun akşamı misafirler için hazırlandı.


son göürünmü de bu. çok tatlılar yaaa...

Herkese iyi hafta sonları...

4 Ocak 2009 Pazar

haftasonu notçukları

cumartesi bebiş görmeye gittim. liseden yakın bir arkadaşım doğum yapmıştı ve araya bayram vs. girince bir türlü bebiş görmeye gidememiştik. bu cumaya sözleşilsede nasip olmayıp cumartesiye kaldı program...

bebiş bir harika hele o kokuları yok mu çek içine doya doya koklamaya doyamazsın. ama insan: yaa bu bebek benim beşiktaşta fink attığım canım arkadaşımın mı şimdi diye şöyle bir acaba bakışı atıveriyor. çünkü inanamıyorsun. daha çok küçükğüz bizzzzz ( küçülde cebime gir tugba) daha liseyi yeni bitirdim dermişimmm (8 yıl oldu) ayyy çok olmuş beeee... neyse konuyu kapatıyorummm:P

nerede kalmıştım;
ev sahibimiz sağolsun öyle hazırlanmıştı ki ye ye çatlayacağım sandım :))

mönümüz:
erişteli çorba
mantı
zeytin yağlı yaprak sarma
patates püresi
tavuklu salata
pogaça
kısır
kadayıf dolma.işte soframız...


elde kesilmiş erişte, biraz kıyma ve biraz yeşil mercimek. biz bu çorbayı bol mercimek az erişte olarak yapardık ama bu çorbada tam tersi. çok lezzetliydi.bu usül mantı hiç yememiştim. kıyma sosu üste dökülüyor. sadece hamur kesilip haşlanmış. ama tadı çok güzeldi.sarmalara doyamadım...
poğaçanın tadına bakamadım ama emininm o da harika olmuştur. ne yapimm ona sıra gelmedi... ( taddım diye kandırdım :))) hehehhe )
kadayıf dolma bir harikaydı.. maalesef çok yiyemedim... keşke yanıma paket alsaydım yaa:))).. çok pişman oldum.

ve biz sofradayken arkadaşın annesi nohut da var nohut da koyayım yeni yaptım yersiniz yersiniz diye mutfaktan seslenince hayırr diye seslendik bol kahkahalı. canım teyzem yaa ellerinize sağlık vallahi... biz kurtulsak da nohuttan logusa canım arkadaşım kurtulamadı ve ondanda yidi :))) nohutun resmini çekmesemde nohut köfteliydi.

çok eğlenceli, neşeli, bol sohbetli,bol bol hatta boool kahkahalı, bol rtüklü, eskilerden, yenilerden, candan, içten harika bir buluşma oldu. maalesef kışın kötü yanları hava hemen kararıyor...Hamza Taha'ya maaşallah. Allah hayırlı bir evlat olmasını nasip etsin..nasılda ağlıyor yirim ben seni. canım benim...

pazar günü: hepimiz çağlayana akın ettik. maalesef kalabalıktan fotoğraf çekemedim. yıllardır miting, eylem vs. dolanırım böyle kalabalık görmedim. yağmurdan sırılsıklam oldum. olsun kardeşlerimiz için feda olsun keşke daha fazlasını yapabilsek. bağırdık çağırdık tepkimizi neyim gösterdik dualarımızı ettik ve olaysız bir şekilde döndük. Rabbim Filisitinli kardeşlerimize yardım eylesin...

yarın kursum var biraz çalışmak lazım bütün hafta fır fır gezdim ders mers hak getire
hemen çalışmalıyımmmm....
tuğba

2 Ocak 2009 Cuma

SESSİZ OLUN! FİLİSTİN ÖLÜYOR...Her gün yüzlerce bebek,çocuk,kadın,genç çığlık çığlığa...
altı milyarlık dünya Filistin den yükselen sesi duymuyor bu kıyıma "DUR" diyecek
cesareti kendinde bulamıyorsa herkes sussun! İsrail bombalarıyla
masumları bulan ölümün sesi duyulsun!

4 OCAK 2009 PAZAR GÜNÜ FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN ÇAĞLAYAN MEYDANINA DÖKÜLÜYORUZ...

Sizden herhangi biriniz, bir kötülük görürse onu eliyle düzeltsin. Yapamıyorsa diliyle düzeltsin. Buna da gücü yetmezse kalbiyle buğzetsin. Fakat bu imanın en zayıf derecesidir. Efendimiz (s.a.v)

1 Ocak 2009 Perşembe

SÖZ BİTTİ...NE DEMELİ Kİ ŞİMDİ...
BELA MI OKUMALI NE DEMELİ...
SÖYLEYECEK SÖZ BULAMIYORUM...
VAR ASLINDA VARDAA...
BUNU BİR İNSAN NASIL YAPABİLİR... BUNU YAPANLAR İNSAN MI ACABA!
BU RESMEN GÖZ GÖRE GÖRE İNSAN KIYIMIDIR...
BU İNSANLIK HAKLARINA BÜYÜK SALDIRIDIR (Kİ MAALESEF ORALARDA BÖYLE BİR HAKKIN OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM...)
FİLİSTİNLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ...
MAALESEF SADECE DUA İLE... SESİMİZİ ÇIKARDIĞIMIZ MEYDANLAR İLE.... VE ŞU KÜÇÜCÜK İNTERNET PENCERESİ İLE... BAŞKA NE YAPILABİLİR İSE ONUN İLE...
İSRAİLİ BÜYÜK BİR ESEFLE KINIYRUM... VE HİÇ BİR ŞEY YAPMAYANLARA, GÖZ GÖRE GÖRE BU NOKTA NOKTA KIYIMI GÖRMEYENLERE DE ÜÇ NOKTA KOYUYORUM BUYRUN SİZ DOLDURUN...


"Gerçek şu ki, Biz Tevrat'ı, içinde bir hidayet ve nur olarak indirdik. Teslim olmuş peygamberler, yahudilere onunla hükmederlerdi. Bilgin-yöneticiler (Rabbaniyun) ve yüksek bilginler de (Ahbar), Allah'ın kitabını korumakla görevli kılındıklarından ve onun üzerine şahidler olduklarından (onunla hükmederlerdi.) Öyleyse insanlardan korkmayın, Benden korkun ve ayetlerimi az bir değere karşılık satmayın. Kim Allah'ın indirdiğiyle hükmetmezse, işte onlar, kafir olanlardır." (Maide Suresi, 44)


. Ve İsrail onun mirasının sıptıdır (soyudur); ismi orduların Rabbidir. Sen Benim topuzum ve cenk silahımsın; ve seninle milletleri kıracağım; ve seninle ülkeleri helak edeceğim. Ve seninle atı ve binicisini kıracağım. Ve seninle cenk arabasını ve binicisini kıracağım; ve seninle erkeği ve kadını kıracağım; ve seninle kocamış adamı ve genci kıracağım; ve seninle genç adamı ve ere varmamış kızı kıracağım; ve seninle çobanı ve sürüsünü kıracağım; ve seninle çiftçiyi ve çiftini kıracağım; ve seninle valiyi ve kaymakamı kıracağım. (Yeremya, Bab 51/19-23)

Ele geçen her adamın gövdesi delik-deşik edilecek ve tutulan her adam kılıçla düşecek. Yavruları da gözleri önünde yere çalınacak, evleri çapul edilecek ve karıları kirletilecek. (İşaya, Bab 13/15)

İhtiyarı, genci ve ere varmamış kızı ve çocuklarla kadınları helak için vurun, gözünüz esirgemesin ve acımayın. (Hezekiel, Bab 9/5-6)

Onların her şeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme; erkekten kadına... çocuktan... emzikte olana... öküzden koyuna, deveden eşeğe kadar hepsini öldür... (I. Samuel, Bab 15/3)

Ve Allah'ın Rab onları senin önünde ele vereceği ve sen onları vuracağın zaman; onları tamamen yok edeceksin; onlarla ahdetmeyeceksin (antlaşma yapmayacaksın) ve onlara acımayacaksın. (Tesniye, Bab 7/1-3)

HİÇ RAB BUNLARI DER Mİ BU CAHİL CÜHELALAR İŞTE BU YÜZDEN BU MİLLETİN ÜZERİNE GİDİYORLAR ACIMADAN KATLEDİYORLAR...


LÜTFEN BUYRUN BİRDE ŞUNLARI OKUYALAIM:

* Musevilerin bugün okumakta oldukları Tevrat, -Kuran'da bildirildiği üzere- tahrif edilmiş, bazı Yahudi din adamlarınca eklemeler ve çıkarmalar yapılmak suretiyle aslından uzaklaştırılmıştır. Buna rağmen bugünkü Tevrat'ta, Hak Din'e uygun pek çok ifade de yer almaktadır. Allah'a içten yönelmek, teslimiyet, şükür, Allah korkusu, Allah sevgisi, adalet, şefkat, merhamet, zulme ve haksızlığa karşı koyma gibi pek çok Hak Din özelliği Musevilerin bugün okumakta oldukları Tevrat'ta da mevcuttur.^

* Ancak, insanlar tarafından türlü menfaatler uğruna değiştirilen Tevrat'ta, kan dökmeye, toplu katliamlara, acımasızlığa teşvik eden izahlar da bulunur.

* Bugün Yahudilerin söz konusu izahlara göre bir din anlayışı benimsemeleri yani geçmiş zamanların şartlarına göre yazılmış olan hükümlere göre hareket etmeleri son derece yanlış olacaktır. Hz. Musa (as)'nın vefatından çok sonra, bir kısım hahamlar tarafından Tevrat'a eklenen bu tür izahlar, savaş şartlarında oluşan kin, öfke ve intikam hislerinin bir sonucudur. Gayri insani ve dehşet verici nitelikte olan bu ifadeler, Hz. Musa (as)'ya indirilen gerçek Tevrat'ta yoktur. Bu gerçeği, çok sayıda yahudi din bilgini de gayet iyi bilmektedir.

* Ancak halen yahudilerden bir bölümü, vahşeti, Tevrat'ın yerine getirilmesi gereken bir hükmü olarak görmektedir. Tevrat'ın iyiliği, güzelliği, barışı ve sevgiyi öngören bölümlerini dikkate almayan bu kişiler, aslında Tevrat'ın orijinalinde yer almayan insanlık dışı hükümlere göre hareket ederek kan dökülmesine sebep olmaktadırlar.

* Yüce Allah, "çocukları öldürün", "kadınları öldürün", "masum insanları katledin", "bozgunculuk çıkarın" gibi emirler vermez. Bunlar açıkça birer zulümdür. Samimi dindar Musevilerin, bugünkü Tevrat'ın geçersiz hükümlerine uyarak, kadın, çocuk, yaşlı demeden binlerce masumun kanını akıtan dindaşlarını uyarmaları, onları sevgiye ve merhamete çağırmaları elzemdir. Hangi dinden olursa olsun, ister Müslüman, ister Yahudi, ister Hıristiyan olsun terör büyük bir günahtır ve insanlık suçudur.

Bu İzahlara Göre Hareket Etmeyin

... Ve İsrail onun mirasının sıptıdır (soyudur); ismi orduların Rabbidir. Sen Benim topuzum ve cenk silahımsın; ve seninle milletleri kıracağım; ve seninle ülkeleri helak edeceğim. Ve seninle atı ve binicisini kıracağım. Ve seninle cenk arabasını ve binicisini kıracağım; ve seninle erkeği ve kadını kıracağım; ve seninle kocamış adamı ve genci kıracağım; ve seninle genç adamı ve ere varmamış kızı kıracağım; ve seninle çobanı ve sürüsünü kıracağım; ve seninle çiftçiyi ve çiftini kıracağım; ve seninle valiyi ve kaymakamı kıracağım. (Yeremya, Bab 51/19-23)

Ele geçen her adamın gövdesi delik-deşik edilecek ve tutulan her adam kılıçla düşecek. Yavruları da gözleri önünde yere çalınacak, evleri çapul edilecek ve karıları kirletilecek. (İşaya, Bab 13/15)

İhtiyarı, genci ve ere varmamış kızı ve çocuklarla kadınları helak için vurun, gözünüz esirgemesin ve acımayın. (Hezekiel, Bab 9/5-6)

Onların her şeylerini tamamen yok et ve onları esirgeme; erkekten kadına... çocuktan... emzikte olana... öküzden koyuna, deveden eşeğe kadar hepsini öldür... (I. Samuel, Bab 15/3)

Ve Allah'ın Rab onları senin önünde ele vereceği ve sen onları vuracağın zaman; onları tamamen yok edeceksin; onlarla ahdetmeyeceksin (antlaşma yapmayacaksın) ve onlara acımayacaksın. (Tesniye, Bab 7/1-3)

Fakat Ben kralımı mukaddes dağım Sion üzerine koydum... İşte Benden ve miras olarak sana milletleri mülkün olarak yeryüzünün uçlarını da vereceğim. Onları demir çomakla kıracaksın; bir çömlekçi kabı gibi onları parçalayacaksın. (Mezmurlar, Bab 2/6, 8, 9)

Rab senin sağında öfkesi gününde kralları vuracak. Milletler arasında hüküm verecek; Yer leşler ile dolacak; çok memleketlerde baş olanı ezecektir. (Mezmurlar, Bab 110/5-6)

Rabbin işini gevşeklikle yapan lanetli olsun; ve kılıcını kandan alıkoyan lanetli olsun. Katliam yapmayan, kan akıtmayan Allah'ın laneti ile tehdit edilmektedir. (Yeremya, Bab 48/10)

Milletlerden öç alsınlar; Ve ümmetleri tedip etsinler (cezalandırsınlar); Onların krallarını zincirlerle ve ileri gelenlerini demir bukağılar ile bağlasınlar. (Mezmurlar, Bab 149/7-8)

Hak Din'e Uygun Olan Bu Tevrat Bölümlerine Uyun

Garibe haksızlık etmeyeceksin ve ona gadretmeyeceksin (baskı yapmayacaksın); çünkü siz Mısır diyarında gariptiniz, hiçbir dul kadını ve öksüzü incitmeyeceksiniz. Eğer onları incitirsen ve bir yolla Bana feryat ederlerse, onların feryadını mutlaka işiteceğim... (Çıkış, Bab 22/21-23)

... Zayıfın ve yetimin davasını görün; Düşküne ve yoksula adalet edin. Zayıfı ve fakiri çekip kurtarın; onları kötüler elinden azat edin (özgür kılın). (Mezmurlar, Bab 82/3-4)

Dinleyin ve kulak verin; kibirli olmayın. (Yeremya, Bab 13/15)

... Rabbin hükümlerini yapmış olan dünyanın bütün alçak gönüllüleri, Rabbi arayın; salâhı (doğruluk ve kurtuluşu) arayın, alçak gönüllülüğü arayın... (Tsefanya, Bab 2/3)

Övünen adamlara dedim: Övünmeyin; Ve kötülere: Boynunuzu kaldırmayın; Boynuzunuzu yukarı kaldırmayın; Dik başla söylemeyin. Çünkü ne güneşin doğduğu yerden, ne battığı yerden, ne de dağlar çölünden yükselme gelir. Ancak hâkim olan Allah'tır. Birini alçaltır ve birini yükseltir. (Mezmurlar, Bab 75/4-7)

Ve ataları gibi inatçı ve âsi, yüreğini pekiştirmemiş ve ruhu Allah'a sadakatsiz bir nesil olmasınlar. (Mezmurlar, Bab 78/8)

Hükümde haksızlık etmeyeceksiniz... ve kudretlinin hatırına itibar etmeyeceksin; ve komşuna adaletle hükmedeceksin. Kavminin arasında çekiştiricilik edip gezmeyeceksin; komşunun kanına karşı ayağa kalkmayacaksın; Rab Benim... Öç almayacaksın ve kavminin oğullarına kin tutmayacaksın; ...komşunu kendin gibi seveceksin; Rab Benim. (Levililer, Bap 19/15-18)

Rab şöyle diyor: "Adil ve doğru olanı koruyup yerine getirin..." (İşaya, Bab 56/1)

Yoksullardan adaleti esirgemek, halkımın düşkünlerinin hakkını elinden almak... Öksüzlerin malını yağmalamak için haksız kararlar alanların, adil olmayan yasalar çıkaranların vay haline! (İşaya, Bab 10/1-2)

Düşmanın acıkmışsa doyur, susamışsa su ver... (Süleyman'ın Meselleri, Bab 25/21)
(HARUN YAHYA.COM DAN ALINTIDIR)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...