31 Ekim 2013 Perşembe

ÇEKİLİŞ VAR!

Yıllardır Blogcu arkadaşlarımın yaptığı hediye çekilişlerine katılırım. Bu sefer Hediyeyi ben vermek istedim. Resimde görmüş olduğunuz takı abajurunu gördüğümde aşık oldum arkadaşlarım için bu hediyeyi seçtim.
Yapmanız gereken çok basit.
Blogcu arkadaşlarım için ;
- Beni izlemeye almanız
- Bu yazıma yorum yapmanız
- Ve bu çekilişi Blogunuzda Minicik bir yazıyla duyurmanız
Facebooktaki arkadaşlarım;
- Blogumu Ziyaret etmeniz 
- Bu yazının altına yorum bırakmanız. 
- Ve facebooktan bu yazıyı paylaşmanız.
Çekilişimizin sonucu Eşimin doğum günü 16 Kasımda belli olacaktır. 
Herkese iyi şanslar :)
tugbatugba

28 Ekim 2013 Pazartesi

MySurvey Dolandırıcılığı (Anket Şirketi)

 İnternetten para kazanma deyince akla ilk gelen anket doldurma olur. Ben de akmasada damlar misali internetten araştırıp güvenilir olduğu söylenilen bir kaç anket şirketine üye oldum. 
Bu şirketlerin biri de MySurvey denilen anket şirketi. Üyeliğimi açtım kabul gördüğünün mailini aldım. Bir kaç gün sonra bana anket yolladılar. Anket 30-45 dakikalık bir anket. Ciddiye alıp doldurdum. Başarılı olduğum uyarısını aldım.
Bugün bir gireyim bakayım sitede ne var ne yok dedim. Siteye giremedim aktif üyeliğimin iptal olduğunu öğrendim. İlgili Birimlere mail attım. Otomatik mail olarak 5 dakika sonra Üyeliğim kriterlerinin uygun olmadığını sistemin beni beğenmediği gibi bir mail aldım. 
Tabii açtım ağzımı yumdum gözümü. Hiç üyeliğinin kabul görmeyen bir üyeye siz anket maili yollar mısınız? Onlara, sizi şikayet edeceğim gibi cümleler kurdum. Bir mail daha geldi. Tekrar üyelik açmam için bir link yolladılar güya Gülçin olan panel sorumlusu ki o kadar otomatik cevaplar geliyor ki karşınızdakini Gülçin değil basbayağı pc olduğunu anlıyorsunuz. Ama ben açıp ağzımı gözümü de yummaya devam ettim.
Bu sefer bir mail daha aldım üye kriterlerimize uymuyorsunuz üyeliğiniz kabul olmamıştır. Ebe şirket madem üyeliğim kabul görmemiş bana neden mail atıp anketinize çağırıyor ve benim 35-45 dakikamı meşgul ediyorsunuz. 
Aman sakın bu siteye üye olup aldanmayın sadece insanları kullanıp sonra üyelikten atıyorlar.    
tugbatugba 

Pazar İkİndisi Sofrası

Bu hafta sonu Mehmet  rahatsız olduğu için evde dinlendik. Pazar günü annem telefon edip geliyoruz deyince hemen kolları sıvadım. Yemek yerine güzel bir ikindi çayı sofrası düzenledim.

Mönümüzzde;
Arpa şehriyeli mantar çorbası
Ton balıklı salata
Pizza
Annemin getirdiği katmer poğaçalar
Kazan dibi
ve bolca meyve
ve de yanında  Hoş sohbet


tugbatugba


26 Ekim 2013 Cumartesi

Yeni Açıldık!

Yeni Bloğum tugbatugba2 yi açtık. Bu blogta güncel işler,Haberler, dedikodular  ve yaşamdan karaler olacak. Hayırlı uğurlu olsun :)
Tugbatugba :)

Makar Neksss

Ben makarnayı, eşim pilavı sever. Genelde de evde pilav vari yemekler pişer.
Geçen markette Ülkerin çabuk makarnasını gördüm, denemek için aldım.
Peynirlisini denedim gayet başarılıydı. Sosu falan içerisinde olduğu için ramene benzettim :) bu da Türk usülü ramen :)Yalnız pişirirken su oranının çay bardak kısmı küçük çay bardağı olacak bilgilerinize.
tugbatugba


24 Ekim 2013 Perşembe

Web Sitesi yapmanın kolay yolunu öğrenmek ister miyiz?


"Websitesi Yapmanın En kolay Yolunu Öğrenmek İstermisiniz?

Web sitesi kurmanın çok çeşitli yolları vardır, bazıları aylarını yıllarını verip kodlama ve tasarım öğrenip site kurar, kimi otomatik yazılımlar satın alarak site kurar, kimileri web tasarımcılara yüzlerce hatta binlerce TL ödeyerek site sahibi olurlar, bazıları ise (ki seninde o gruptan olduğununu umuyorum) internetin olanaklarından faydalanarak dünyanın en kaliteli sitelerini dünyanın en kolay yöntemiyle hiç ücret ödemeden kurarlar! Bu bahsettiğim websitesi, sizin nasıl kolay site yapabileceğinizi anlatmış. Anlatım dili gayet sade ve basite indirgenmiş. Derslere eklenen videolar sayesinde uygulamaları kendi başınıza çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Bir yerde takıldınız mı? durdurun, geriye alın ve tekrar başlatın. Bu kadar basit!!! Sadece kuru kuruya bir anlatım tercih edilmemiş, site yapımı sırasında olmazsa olmaz birçok eklenti, araç, program tanıtımıda yapılmış.

Siteyi inceledim bence güzel bir sistem neden olmasın bir incelemekte fayda var. 

Siteyi inceleyin WP Kurs

Alışveriş ve Oyuncak odamız

Geçenlerde bayram için Fatihe şöyle bir bakınmaya gitmiştik. Pek bir zamanım kalmadığı için de bu gidiş arefe zamanı olmuştu. Tabii aradığını bulabilmek ne mümkün! Bir şey alasım da yoktu. İnternette birkaç ganimete göz koymuştum fakat zamansızlıktan onu da alamayınca kendimi başörtüye vurdum. Son zamanlarda başörtü alımında en rahat ettiğim yer Fatih Aker (kumaş mağazası)
Oradan bu şekerler düştü elime. Olimpa Armineden de bu bayıldığım kolye... 

Harun Emirin oyuncaklarını artık sığdıramaz olunca İstoça bir uğrayıp bu sandıkları aldık. Mor olan kutucuğa legolarını koyduk böylece her şey toparlandı.
tugbatugba23 Ekim 2013 Çarşamba

Nine Nine Time Travels Korean

Dizi gerçekten çok iyiydi. 
Koreliler gerçekten sınırları süper zorluyorlar.
Yapım 2013 yapımı
Konusu: İşler bir tv kanalında sunuculuk yapan Park Sun Woo'nun abisinin ölümüyle başlar. Abisinin ölümü üzerine Nepale giden Park Sun Woo abisinin eşyalarının içerisinde bir tütsü bulur ve bu tütsünün sihirli olduğunu keşveder. Bu tütsü aslında bir zaman makinesidir ve tütsüyü yakan insanı yarım saatliğine  20 yıl öncesine götürebilmektedir.
 Park Sun Woo da geçmişte kendisine ve ailesinin başına gelen şeyleri düzeltmeye çalışırken işler iyice karışacak ve bir çıkış yalu bulmak için bulduğu tüm tütsüleri kullanmak zorunda kalacaktır.   Ağzım açık izledim bazı olaylar oluşunca. İzleyin derim başka bir şey demem :)
tugbatugbaI Need Romence Korean
Konusu: 30 lu yaşlardaki insanların Evlilik, Romantizim, Yaşam ve Boynuzlamalarını anlatıyor...

Aşk Lazım Aşk...
Hakikatende aşk lazım. Yoksa sevgilin bir hata yaptığında nasıl affeder,
ya da kendisini aldattığını gördükten sonra nasıl bir daha konuşur veyahut o adamı öldürmez?
Yalnız ve Mutlu olduğun halde nasıl çok mutlu ve umursamaz görünürsün,
ya da statünün altındaki bir erkeğe nasıl aşık olursun?
Eski Sevgilini nasıl kazanırsın?
Bu soruların cevabını size bazen sinir bozucu bir şekilde bazende masumane şirinlikle veren bir dizi izlerken sıkılmadım...

Düşlerimin prensindeki o masumane ikinci prens Kim Jun Hoon'a bu dizide sinir olabilirsiniz mesela ben uyuz olup boğazlamak bile istedim :)
tugbatugba
22 Ekim 2013 Salı

Tuvalet Eğitimindeyiz...

     Uzun zamandır yazamadım biliyorum ama her zaman bir bahanem var benim :)
     Yaz başından beri tuvalet eğitimindeyiz. Neden buna Tuvalet eğitimi demişler onuda anlamıyorum ya! Hadi neyse...
     Ocak 2014 te 3 yaşını dolduracak olan Harun Emir için yaz başında artık bezi bırakması gerektiğine  karar verdik. Sağolsun büyüklerde hiç boş durmuyor devamlı 'bu çocuk hala bezlimi sen şu zamanda söyledin, şu da şu zamanda söyledi ne kadar geciktiniz böyle'gibi cümlelerle olaya girdikleri için birazda rahatsız olduk.
    Sakın zorlamayın;
    Karar verildikten sonra artık sıra alıştırmadaydı. Lazımlıklar alındı, klozet de çok cici durumuna getirildi. Her şey toz pembe yüzümüzde haddinden fazla gülücükler... Hatta lazımlığa oturduğu anda çamaşır makinesiyle oynanmasına bile izin verildi ki yeter ki otursun. İlk önceleri birkaç gün oturdu hatta kakasını bile yaptı. Benim ağzım üç metre açık izliyorum. Lazımlık başında şarkılar, türküler... Duyduğum ve okuduğum kadarıyla çiş kısımını geçtim kaka olayı başka bir meseleymiş. Çocuklar korkarmış, yapmak istemezmiş, ağlarlarmış vs. Dedim Harun Emir de biz bu olayı çok rahat atlatacağız.
     Meğersem bu ön gösterimmiş.
     Sonra oturmak istemedi. Ne de olsa yaz başındayız yavaş yavaş alışır hem millet 'ben bir haftada öğrettim' diyor herhalde bizde bir haftada öğretiriz dedim. Bir süre peşini bıraktım. Sonra yeniden başladık.   Bir türlü oturtamadım. İnat edip durdu. Sonra bir süre oturmaya karar verdi yalnız süremizi biraz kısa tutup sanırım çocuğu bunalttık ki yine oturmak istemedi. Tabii bizde biraz sinirler gerilmeye başladı az az zorlamalara başladık. Bu süre en azından bizim için yaz sonuna kadar devam etti.
     Sonra Harun Emir ağlamaktan kendini bronşit etti. Sonra hastalıklar birbirini izledi.  Ardından alerjik reaksiyonlar başladı; tıkanmalar, grip olmuş gibi süre gelen semptomlar  ki hepsi alerjik reaksiyonlardan kaynaklanıyor. Bu arada kreşten aldık. Onuda atlattık derken üzerine bir de mandalinadan gelen kurdeşen eklenince biz iyice tuvalet eğitimini saldık.
     Sonra bir gün doktoruna götürdük. Artık bezi bırakması gerektiğini Harun Emir'e söyleyince bizde ışıklar tekrar yanmaya başladı. Harun Emir'e devamlı bu sözü hatırlatarak işi sıkmaya karar verdik. İlk zamanlar bezle alıştırmaya çalışıyordum sonraki bu denememde bezsiz, ya alıştırma çamaşırıyla yada kendi çamaşırıyla denedim ki kendi çamaşırıyla daha rahat etti. Hatta bunun ne kadar rahat olduğunu her sabah birbirimize gülerek hatırlatıyoruz. Üç haftadır bu işle sıkıca uğraşıyoruz ve Harun Emir iki gündür tuvaleti geldiğinde kendisi söylüyor. Kaka işi henüz düzene girmiş değil. Sherlock Holmes gibi peşindeyim :)
     Benim gibi olanlar yılmayın peşine düşün elbet öğrenecekler.
 
     Biz çok zorluk çektik ki biliyorum benim gibi nicesi var. Hala da çekiyoruz düzene girmiş değiliz daha gece uykularını bölmedim wc için...
     Bizim gibi olanlara kolay gelsin... kuru günlere ve gecelere...
tugbatugba
     

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...