30 Aralık 2011 Cuma

2011 Güncesi


aslında şu an mutfakta yemek yapmam gerek... yazmak daha agır bastı. umarım Harun Emir uyanmaz yoksa akşama açız :P

sanırım bu yazım 2011 ve ne yaptıklarım olmalı hayde bakalım 2011 son yazısıyla karşınızdayım arka fonda sam brown stop çalıyor...

haydi özetleyelim çok konuşmayı sevmem bilirsiniz.
2011;
* Anne olmanın hazzını yaşadım. 2011 in ilk günlerinde Rabbim bana bir oğul verdi.
* Anne olmakla birlikte sabrın ne olduğunu öğrendim.
* Kendim değil artık başka önemli şeylerin daha önemli olduğuna karar verdim ki ben biraz kendim konusunda bencil bir insanım. benim duygularım benim hissiyatım. hayır oğlumun duyguları oğlumun uyku saati oğlum oğlum ...Onun için hala çalışmıyorum...
* Az daha evimden taşınıp 13. kat adıyla 14. kattaki evime taşınacaktım ki şükürler olsun kurtuldum. (yüksek yerlerden nefret ederim.)
*2011 bana bir adet de fıtık verdi. evet bu yaşta... tamam itiraf ediyorum 28 oldum...
* bol bol misafir ağırlandı davetler verildi. blogumda bunu pek gösteremedim ama...
Harun emirin büyümesi ile 2012den umutluyum.
*Harun emir bu yıla maalesef yürüyerek giremiyor özgün bir kaç adımımız mevcut mamafih tam hazır değiliz. belki 2012 nin ilk günleri.
* sünnet işinide 2012 ye bıraktık. keşke doğumdan sonra yaptırsaydım. çok pişmanım.

* şöyle bir gözden geçiriyorum da bu yıl bana sadece anne olmayı öğretti...
haftaya çok yoğun olacağım 9 ocak oğluşumun doğum günü. hazırlıklar yapılacak davetler verilecek... hayde bakalım herkese iyi mutlu bir yıl diliyorum bir kaç hazır post hazırlayacağım ama bunlar 2012de yayınlanaak eyvahlar olsun içeriden sesler duyuyorum kesin bizimki uyandı ay ne çabukkkk :)

2011 in son ruyası çok ilginçti bir kalabalık bir kalabalık bir yerlerde birşeyler mi oluyor acep :)))
hohohohhoohohooho noel amca bize ugrama biz yıl başı kutlamıyoruz. o gece erkenden uyuyacağım zaten bacam da yok giremezsin hohohoohoh (bu da 2011 in son abuk sohbetiydi)

*yarın forum istanbuldayım annanesi ile tayzesi harun emire dogum günü hediyelerini alacaklarmış.

son söz; 2012 çocuk yapmayı erteleyen blog dostlarım sesim solugum çıkmaya bilir ama takipteyim 2012de geldi nanik nanik :))

tugbatugba

26 Aralık 2011 Pazartesi

hunger gamesHunger games serisini bilirsiniz. 3 kitaptır ve şahane bilim kurgu ve insanlık savaşıdır. kitapları okumanızı şiddetle tavsiye ederim. sonunda 2012 mart ayı ilk filmi çıkacak ilk fragmanıda yayınlanmış. ah martmı gelse ne :)))

tugbatugba

25 Aralık 2011 Pazar

alacakaranlık şafak vakti ve en iyi filmibilirsiniz vampirlere karşı özel ilgim var ahahha bir gün vampirin biri beni ısırmasın :))))

geçen gün bir arkadaşımla Harun Emiri Anneme bırakıp forum istanbulun yoluna koyulduk özlemişim arkadaşlarımla dışarı çıkmayı. liseye giderken hep metro yolunu kullanan biz yıllar sonra tekrar metroda olunca garip olduk :))) koştur koştur film vaktine yetişirken ahha reklemların gözünü seveyim dedik. maaşallah tvyi aratmıyorlar başlamadan bir 15 20 dakika reklam veriyorlar hoş bizim işimize geldi zar zor yetişitik...

koltuklara uzandık ohh rahat rahat:)))
alacakaranlık serisinin birinci filminden sonraki ilk kaliteli filmi olmuş alacakaranlık Şafak vakti 1. bölüm. 2. ve 3. filmi bence çok yavandı hiç tad vermemeişlerdi. tuu yazık olmuş dedirtmişlerdi.bu arada demeden geçmiyorum makyajlar bu bölümde süperdi. müzikler de öyle. arada absurt bir müzik çıkıp başımı agrıttı ama filmin güzelliği yanında onu duymamazlıktan geldimm. 2. bölümü hevesle bekliyorum.2012 aralıkta çıkar oda büyük ihtimal artık kim ölee kim kala...

filmden sonra çikolatalı vişneli donat ve latte içmeden gitmek olmaz deyip hoş sohbet arasında daldırdık çatalları :)

uzun zamandır sinemaya gitmeyen ben için güzel bir gün oldu...

23 Aralık 2011 Cuma

Peygamberimiz Çocuklara Nasıl Davranırdı?beni bilen bilir eğer bir yazar konuyu uzattıkça uzatıyor sadede bir türlü gelemiyorsa ben o yazara uzun bir ara veririm gece evi seriside böyle oldu yahuu adam sadede gel aynı kelimeleri cümleleri ayrı kitaplarda kullanmışda kullanmış. velhasılı kelam gece evi serisi bir süre raflarda...

okuyacak kitap ararken bu kitabı buldum geçen yıllarda bir arkadaşımın hediye ettiği kitabı kütüphaneye kaldırmış ve okumamışım. ve hata etmişim dev eserlerden toplanmış kimi kıssa kimi hadis olan küçük küçük konulara yer veren kitap peygamber efendimizin çocuklara nasıl değer verdiğini onları çocuk deyip ötelenmesi yada kenera ayırması beklenirken baş tacı edilmesini anlatıyor. nuriye çeleğenin derleyip topladığı kitap 140 sayfadan ibaret yalnız gerçekten ufku ve düşünce gücünüzü açan düşünmenizi sağlayan bir eser.

bir sayfasında efendimiz bebeğin ağlaması ile ilgili şunu söylemiş çok dikkatimi çekti.
'çocugun ağlaması ilk iki ayda Allah tan başka ilah olmadıgına şahadettir,dördüncü ayın sonuna kadar Allah a tevekkül sekizinci ayın sonuna kadar anne ve babası için istiğfardır' bunu duyan hangi anne baba bebeğe kızabilir :)

tavsiye edilip kaynak olarak devamlı okunacak kitaplar arasına alındı bile...
tugbatugba

21 Aralık 2011 Çarşamba

...

bir gel bir git bir yazı yazamadım dogru düzgün. harun emiri hazır ayagımda nenni yaptırıyorken azıcık birşeyler karalayayım dedim. pcm servisten yeni çıktı ama sanırım bir iki gün kalıp tekrar servis yoluna düşecek bir türlü şunun arızasını tam gideremediler. ama bende hata ne alırım packard bell diye bir marka sonyy kalitesinden sonra bu beni çok gerdi. birşey değil dizilerimden de geri kalıyorum hoş çoğu sezon yarısı tatile girdiler gayri zaten kaç dakika çekiyorsunuzda yorulup birde tatile girdiniz anlamadım :))). bu yabancıları görünce bizim dizideki çalışanlar hakikaten köle misali çalışıyorlar bir kapıdan 15 dakikada geçip 90 dakikaya tamamlıyorlar ya şöyle temiz temiz çekip 45 dakika yapsanız olmaz. (trt dizilerini bu konunun dışında bırakırım)nereden nereye atladım...esss...

*bu arada sonunda gülse birselin dizisinin reklamları başladı. bunuda demeden geçemeyeceğim.

* biz neler mi yapıyoruz!
-tüm hafta çok hızlı geçiyor bu aralar gezmek yerinde hafta sonları kendi isteğimizle evimizde pinekleyip babamızı dinlendiriyoruz.
- Harun Emirin doğum günü yaklaştı onun için planlar yapıyoruz. ay ne çabuk büyüdü yaaa :)) 19 gün sonra oğluşum 1 yaşına basacak...:)
-ev hali iş güç ugraıp duruyoruz.
- kitap okumaları harun emirin peşinden koşarak yavaş ama emin adımlarla ilerliyor mesele harun emrile bir yandan sürünüp bir yandan kitap okuma becerisi kazandım :)))
-Harun Emirin bebekliğinden beri pcde toparladığımız resimlerini geçen günlerde tab ettirdik şu aralar onu düzenlemekle meşkulum. ayy ne kadar minnacıkmışşşşş :)
bir yaş hatırası olsun diyede ailecek ve tek olmak üzere emirle stütyoda foto çektirdik. bir güldüremedik beyfendiyi ki çok güleç bir çocuktur.
- şu doğum günü işini atlattıktan sonrada sünnet işine girişelim diyoruz. keşke bebekken halletseydik. şu an davet vermeyeceğiz. belki yaza aklımızda küçük bir plan var.. bakalım nasip kısmet...
bu arad harun emrşde ayaklarımda uyudu beşine yatırıp kendimede şöyyleee bol limonlu bir adaçayı :)))

tugbatugba
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...