12 Temmuz 2014 Cumartesi

Minel Aşk Tesüttür Markasını Almayın derim

     Bu Hafta Minel Aşk Tesüttür Sitesinden www.minelask.com.tr  Masal Yelek Adlı Bir ürünün 42 Bedenini Satın aldım.
     Ertesi gün Bir bayan bana dönüş yaparak
     -Sitemizden alışveriş yapmışsınız ama aldığınız ürünün bedeni  bizde yok sitemizin stoklarını  güncellemedik diye bir bahane ile bana dönüş yaptılar. (aslında Tacirliklerini buradan anlayıp direkt siparişimi iptal etmem gerekiyordu ama iyi niyet göstergesi yapıp işlemimi devam ettirdim.)
     40 Bedenin olduğunu bana olabileceğini istersem değiştirmemde sorun olmayacağını bildirip beni ikna ettiler. Tabii bir kaç renk ürünü de gösterdiler. Başka renk istemediğim için bir bakmak istedim. Nede olsa kolaylık sağlıyorlar olmazsa başka bir rengini alırım diye düşündüm.

     Ürün bana geldiğinde tahmin edileceği gibi olmadı bende kargo ile geri yolladım. Üstüne üstlük faturamı da yollamamışlar. Kendilerine faturamı neden yollamadıklarını sorduğumda internetten alışveriş olduğu için yollayamadıkları ama istersem yollayabilecekleri gibi bir bahane ürettiler.          Tabiiki faturamı istedim.
     Not: Sonrada öğrendim ki Payu ödeme sisteminde payu satışlarını firmaya fatura olarak kestiği için bana fatura kesmek işlerine gelmemiş. Sonuçta bir vergi söz konusu...

     Bugün Kargo beni arayıp kargomu karşı tarafın almadığını çünkü ücreti benim ödemem gerektiğini bildirdiler. Tabii ki bende şarteller attı. Telefondaki bayan şirket prosüdürü gibi birkaç kelime söyleyerek benim şartelleri daha da çok attırdı. Ben anlayamıyorum. Kendilerini hem büyük bir firma zannederler ama kargoya gelince (ki ben kargo ücretimi ilk defada ödemiştim.) bana şirket prosüdürü gibi zırvalıklardan bahsederler. Daha önce niye bahsetmediler bakın değişimler yapacağız ama kargo ücretleri var bilgilerinize diye. -Yav kardeşim ben ilk defamı internetten alışveriş yapıyorum gibi sorular sormaya başladım kendime. İade alın o zaman dediğimde gene kargo ücretimi benim ödemem gerektiğini ama ilk önce kargomun içine iade alın yazısı yazıp tekrar yollamam gerektiğini söylediler.(kaçlı yıllara geri döndük yahuu) Allah'ım bu mübarek günde gel de sinirlenme.
      Kargom hala kargoda bana gelecek ben ücretini ödeyeceğim sonra tekrar geri iade yollayacağım tekrar ücret ödeyeceğim. Yani anlayacağınız a dostlar Mİnel Aşk Markası deyince bir geri durun derim..
Çünkü;
Modanisa gibi büyük bir internet alışveriş sitesinde satışa sunulan bu marka...(modanisa örnek olarak verilmiştir ben markanın kendi sitesinden alışveriş yaptım)
Boy boy resimlerlerle biz kaliteliyiz imajı veren bu firma işte Minel Aşk adlı tesettür firması. Anlayacağınız bu firma müşteri memnuniyetinden ziyade kazandığı paraya bakan tesüttürlü insanları sömüren bir tacir firma.
Modanisa ya sesleniyorum satmayın böyle küçük hesaplar yapan firmaların ürünlerini.
tugbatugba

5 yorum :

Sawako Kuronuma dedi ki...

Böyle olaylar çok oluyor, o yüzden insanlar internetten alışveriş yapmaya korkuyorlar..İyi olmuş böyle bir yazı yazdığın ;)

tugbatugba dedi ki...

yılllardır internetten alışveriş yapıyorum ilk defa başıma böyle birşey geliyor. iyi olmuş demi hızımı alamadım başka nereye yazsam acaba :)

şeyma türk dedi ki...

Bu nasıl bir rezillik ilk defa duyuyorum hiç böyle bir şey yaşamadım musteri hakları denen şeyden haberleri yok herhalde aaaa herkese duyrulur bu markadan alışveriş yapmam yaptırmam !!!

Syhn dedi ki...

alma derim o akrgoyu onların alması gerekir.
facebook adreslerinden twitterdan sikayetim vara kadar da her yere yaz.
ben olsam ödetirdim kargoyu.
tamamen iş bilmezlik
arayıp çıngar da çıkarabilirsin en yetkili iste
ay ben bile sinir oldum. faturasız ürün gönderilmez maliyeye de şikayet edeceğim sizi de.

en iyisi yapmamak bunlardan alışverş ya

tugbatugba dedi ki...

evet bencede en iyisi bu markadan ürün satın almamak...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...