10 Eylül 2014 Çarşamba

İZLEMEYE BAŞLADIĞIM 2 KORE DİZİSİ

Uzun zamandır kore dizisi izlemiyorum daha doğrusu şöyle gönlümü fetheden işte buradayım gelde beni izle diyen bir dizi bulabilmiş değilim. 
İki gündür araştırma yaparken üç diziye rast geldim birini daha ilk bölümün  yarısında bırakıp ikisine devam etme kararı aldım.

Surplus Princess

Hanımlar konunun başındayken söyleyeyim hafta da bir kez yayınlanan bir dizi ile karşı karşıyayız. 
Konusuna gelince Ha Ni bir deniz kızıdır. Ama öyle bildiğiniz denizlerde yüzüp saf saf bakınan cinsten değil. Cep telefonu olan internette devamlı sörf yapan moda anlayışı olan bir deniz kızı. Bir adama aşık olur ve insan olmaya karar verir ama işler hiç istediği gibi gitmez. İnsan olmak için iksiri içer içmesine ama 100 gün içerisinde gerçek aşkı bulması gerektiğini bilmeden balıklama dalar iksire. Deniz kızı da olsa balık işte... 
işsizlerin kalmış olduğu bir evde yaşamaya başlar bu arada hem insanlarda tecrübe etmek istediği şeyleri yapar hem de gerçek aşkı aramaya koyulur. Kızımız biraz safçadır. Eh o da normal sonuçta bir deniz kızı... 
Şu ana kadar 5 bölüm yayınlanmış durumda. Komik ve de iyi gidiyor birazcıkkk yavaş ilerlediğni söyleyebilirim ama espiriler birazcık da olsa kurtarıyor bölümü. Bu arada esas oğlan da tam belli değil. İlk defa... yada bunca insan bir esas olanı bulmadık yaaa  tuh yazık bize yahuu..
Eğer dizi arayışındaysanız bence bir göz gezdirin derim...
detaylı bilgiyi artık dizi bitince yazarım...It's Okay It's Love

Gong Hyo Jın'i sevdiğimi biliyorsunuz. Bu diziye sırf bu hatun ve dr dizisi olduğu için başladım. İlk böllümünü izleyip bu yazıyı yazsamda. İlk bölümden güzel bir dizi olduğunu söylemeliyim tabii diğer bölümleri izleyip bakıp göreceğiz. 
Dizinin konusuna gelirsek  bir üniversitede psikiyatır doktoru olan Ji Hae Soo ve yazar (manyak olduğunu düşünüyorum) Jang Jae Yul'un bir tv programında karşılaşmışlardır. ve pek çok da karşılaşacaklarını gözlemlediğim dizi ilk bölümünden beğendiğim diziler arasında yerini aldı. Şu an 14 bölüm yayınlanan dizi 16 bölümde sonuçlanacaktır. Dizinin ayrıntısını artık izledikten sonra yazacağım.


Discovery Of Romence


İlk bölümünde uyuz olup bıraktığım bir dizi.
Zaten sırf Sung Joon Hatırına başladığım dizide Jong Yoo miye uyuz olup ki başka bir dizide de aynı karakterdeydi (ı Need Romence 2012)  bırakmış bulunmaktayım. Sung Joon bile kurtaramaz bu diziyi...
 tugbatugba
4 yorum :

Nihal Baysal Koçer dedi ki...

canım ne güzel dizi. ben çok severim kore dizierini ama vakit olmuyor

tugbatugba dedi ki...

evet bazen vakit bulamıyor insan ben o durumlarda geceleri baş ucumda 15/20 dk da olsa bakıyorum dizilere :)

şeyma türk dedi ki...

Bende geçenlerde One Mom and Three Dads i bitirdim çok hoş bir dizi izlemediysen tavsiye ederim :)

tugbatugba dedi ki...

tavsiyen hemen alındı kuziş :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...